Last update: 16:40, Dezember 03, 2018

Participants


  • 1. Luiz Alberto Nicolaci da Costa, ON/LIneA
  • 2. Flávia Sobreira, UNICAMP/LIneA
  • 3. Marcio Maia, ON/LIneA
  • 4. Felipe Andrade Oliveira , INCT e-Universo/LIneA
  • 5. Richard Kron, The University of Chicago
  • 6. Arthur Loureiro, University College London
  • 7. Brian Yanny, Fermilab
  • 8. Julia Gschwend, ON/LIneA
  • 9. Anna Porredon, Institute of Space Sciences (ICE, IEEC-CSIC)
  • 10. Lucas Bertoncello, UNICAMP/LIneA
  • 11. Judit Prat Marti, Universitat Autonoma Barcelona
  • 12. Adriano Pieres, INCT e-Universo/LIneA
  • 13. Anderson Souza, UNICAMP/LIneA
  • 14. Andres Navarro , UNICAMP/LIneA
  • 15. Michel Aguena, INCT e-Universo/LIneA
  • 16. Maria Elidaiana da Silva Pereira, Brandeis University
  • 17. Ricardo Ogando, ON/LIneA
  • 18. Hugo Camacho, USP/LIneA
  • 19. Basílio Santiago, UFRGS/LIneA
  • 20. Marina Dal Ponte, UFRGS/LIneA
  • 21. Juliana Camacho, UNICAMP/LIneA
  • 22. Hillysson Santos, ON/LIneA
  • 23. Julio Camargo, ON/LIneA
  • 24. Carolina Idelfonço, UNICAMP/LIneA
  • 25. Rogerio Rosenfeld, IFT-UNESP/LIneA
  • 26. Marc Paterno, Fermi National Accelerator Laboratory
  • 27. James Annis, Fermi National Accelerator Laboratory
  • 28. Ramon Miquel, IFAE Barcelona
  • 29. Justin Myles, Stanford University
  • 30. Eusebio Sanchez Alvaro, Ciemat
  • 31. Aurelio Carnero Rosell, Ciemat
  • 32. William Wester, Fermilab
  • 33. Ross William Cawthon, University of Wisconsin-Madison
  • 34. Yuanyuan Zhang, Fermilab
  • 35. Santiago Avila, University of Portsmouth
  • 36. Alex Kim, Lawrence Berkeley National Laboratory
  • 37. Robert Morgan, University of Wisconsin-Madison
  • 38. Marcos Lima, USP/LIneA
  • 39. Daniel Gruen, Stanford
  • 40. Maria Vincenzi, Institute of Cosmology and Gravitation
  • 41. Kathy Romer, University of Sussex
  • 42. Dillon Brout, University of Pennsylvania
  • 43. Michael Johnson, National Center for Supercomputing/University of Illinois
  • 44. Vinicius Santos Terra, IFT-UNESP/LIneA
  • 45. Isadora Bicalho, ON/LIneA
  • 46. Antonino Troja, ICTP-SAIFR/LIneA
  • 47. Otávio Alonso Freire Alves, IFT-UNESP/LIneA
  • 48. Marco Gatti, IFAE
  • 49. Maria Gabriela Cota Moreira, IFT-UNESP/LIneA
  • 50. Emmanuel Bertin, Institut d'Astrophysique de Paris
  • 51. Pedro Rangel Caetano, Instituto de Física Gleb Wataghin/LIneA
  • 52. Ami Choi, The Ohio State University
  • 53. Michael Troxel, The Ohio State University
  • 54. Lucas Secco, University of Pennsylvania
  • 55. Jack Elvin Poole, The Ohio State University
  • 56. David Turner, University of Sussex
  • 57. Richard Kessler, University of Chicago
  • 58. Elizabeth Samantha Swann, Institute of Cosmology and Gravitation
  • 59. Jörg Herbel, ETH Zurich
  • 60. Brenna Lynn Flaugher, Fermilab
  • 61. Alyssa Garcia, Brandeis University
  • 62. Alex Alarcon Gonzalez, Institute of Space Sciences (IEEC/CSIC)
  • 63. Robert Gruendl, University of Illinois/NCSA
  • 64. Tim Eifler, University of Arizona
  • 65. Nickolas Kokron, Stanford University
  • 66. Reese Wilkinson, Sussex
  • 67. Martín Rodríguez Monroy, CIEMAT
  • 68. Benjamin Thomas, University of Portsmouth
  • 69. Pedro Henrique Bernardinelli, University of Pennsylvania
  • 70. Antonella Palmese, Fermilab
  • 71. Adam Amara, ETH Zurich
  • 72. Elisabeth Krause, University of Arizona
  • 73. Thomas Diehl, Fermilab
  • 74. Niall MacCrann, The Ohio State University
  • 75. Spencer Everett, UC Santa Cruz
  • 76. Tomasz Kacprzak, ETH Zurich
  • 77. Samuel Hinton, University of Queensland
  • 78. Sunayana Bhargava, University of Sussex
  • 79. Ed Macaulay, University of Sussex
  • 80. Scott Dodelson, Carnegie Mellon University
  • 81. Alexandre Refregier, Institute for Particle Physics and Astrophysics
  • 82. Matteo Costanzi Alunno Cerbolini, OATs - INAF
  • 83. Daniel Ernesto Hernandez Lang, University of La Serena
  • 84. Carles Sánchez, OATs - INAF
  • 85. Alex Drlica-Wagner, Fermilab
  • 86. Marcelle Soares-Santos, Brandeis University
  • 87. Tamara Davis, The University of Queensland
  • 88. Martin Banda Huarca, ON/LIneA
  • 89. Martín Rodríguez Monroy, CIEMAT
  • 90. Ismael Ferrero, CIEMAT